برگزاری مراسم بزرگداشت هفته معلم در پیام نور استان مرکزی

مراسم بزرگداشت هفته معلم با حضور دکتر حسینی مشاور محترم رئیس دانشگاه پیام نور، آیت الله دری نجف آبادی، اعضاء هیات علمی، اساتید و دانشجویان در دانشگاه پیام نور استان مرکزی برگزار شد.
دکتر هادی غفاری- رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی- ضمن خیر مقدم به نماینده محترم ولی فقیه در استان، مشاور محترم رئیس دانشگاه پیام نور، اساتید و اعضای هیئت علمی، روسای محترم مراکز و واحدها و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان مرکزی و گرامیداشت شهادت استاد مرتضی مطهری گفت: مایه بسی افتخار است شغلی که برگزیده ایم در زمره شغل انبیاء و ائمه طاهرین است و شغل خداوند متعال هم همین است و بر اساس آیات قرآن کریم، معلم اول ذات اقدس احدیت است و بعد از خداوند، انبیاء معلم بشریت هستند.
در ادامه آیت ا.. دری نجف آبادی –نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک- ضمن بزرگداشت هفته معلم گفت: همسویی با دانشجویان و اساتید دانشگاه نظام را در مقابل تهدیدات و هجمه های دشمنان بیمه کرد.
وی همچنین بر ضرورت تبیین اندیشه ها و الگوپذیری از سیره و روش عملی آن استاد فرزانه در فضای دانشگاه و جامعه تاکید کرد.
امام جمعه اراک گفت: استادان دانشگاه با اهتمام جدی در تحقیق و پژوهش و توانمندی دانشجویان، قدرت تجزیه و تحلیل آنان را برای امور کاربردی تر و ایجاد فضای بانشاط تر فراهم آورند.
سپس حجت الاسلام دکتر حسینی –مشاور محترم رئیس دانشگاه پیام نور- ضمن تبریک ایام بزرگداشت هفته معلم گفت: پاسداشت مقام عالم، ارج نهادن به مقام علم و آموزش است.
دکتر حسینی افزود: شهید مطهری این عارف کم نظیر بعد از تلاشهای آموزشی زیاد یک شور، هیجان و نشاط در وجود جوانان ایجاد کرد.
وی با اشاره به 12 اردیبهشت روز بزرگداشت معلم گفت: روز معلم ( پنجم اکتبر مصادف با 13 مهر ماه) از طرف سازمان یونسکو یک روز جهانی است و در تمام ملتها این مناسبت وجود دارد اما برای ما این روز یک ویژگی خاصی دارد و یاد بود از معلمی است که برای تعلیم به شهادت رسید.  

منبع: پورتال دانشگاه پیام نور

کتاب ها و تالیفات