در حاشیه همایش ملی نسبت دین و خلاق

پژوهشگر برتر رشته تاریخ فرهنگ و تمد اسلامی دانشگاه پیام نور معرفی شد.

در حاشیه همایش ملی نسبت دین و اخلاق در مشهد از پژوهشگر برتر رشته تاریخ فرهنگ و تمد اسلامی در سال 93- 94 آقای دکتر سید محمد رضا حسینی تقدیر بعمل آمد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علم الهدی رئیس گروه الهیات و علوم اسلامی دانشگاه پیام نور ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های پژوهشی اعضای هیئت علمی، دکتر سید محمد رضا حسینی به عنوان پژوهشگر برتر سال 93-94 دانشگاه پیام نور معرفی و از وی تقدیر و تشکر نمود.

بازدید مشاور رییس دانشگاه پیام نور از ایسنای قم

عضو هیات رییسه و مشاور رییس دانشگاه پیام نور پیش از ظهر امروز به مناسبت روز خبرنگار از دفتر ایسنا در قم بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمحمدرضا حسینی در جریان این بازدید با تبریک روز خبرنگار و قدردانی از تلاش فعالان رسانه‌ای استان، از نزدیک با نحوه فعالیت خبرگزاری ایسنا آشنا شد.
وی با بیان این که رویکرد رسانه‌ها باید بر مبنای گردش صحیح اطلاعات و شناساندن نقاط ضعف و قوت کارها باشد، گفت: رسانه‌ها باید علاوه بر مطالبات مردمی و انعکاس به موقع و صحیح خبرهای استان، روح امید، سرزندگی و نشاط را به جامعه بدمند.
وی با تاکید بر اینکه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مجموعه موفقی است،گفت: خبرگزاری ایسنا از جایگاه ممتازی برخوردار است و به دلیل اهمیت ویژه‌ای که استان قم در کشور دارد تهیه اخبار در قم سخت و مشکل است و ایسنا در این عرصه موفق عمل کرده است.
17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به دست طالبان در افغانستان در سال 1377 است که به عنوان ˈروز خبرنگارˈ نامیده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برگزاری همایش بیست و پنج سال فعالیت دانشگاه پیام نور

مشاور رئیس دانشگاه پیام نور با توجه به ماموریت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جایگاه دانشگاه پیام نور در سند چشم انداز وزارت علوم تحقیقات و فناوری در حوزه آموزش عالی گفت: عرضه توانمندی های دانشگاه پیام نور به نحو شایسته امری ضروری است ، تا این دانشگاه بتواند در یک فضای خوب و بالندگی علمی حضور بیشتری داشته باشد.

وی گفت: 25 سال تلاش و بالندگی دانشگاه پیام نور باید بیش از این به جامعه شناسانده شود و مراسم بزرگداشت فعالیت بیست و پنج ساله دانشگاه پیام نور مهرماه در سطح ملی و بین المللی با مشارکت نمایندگی های خارج از کشور بر گزار می شود.

دکتر حسینی تاکید کرد: برای تحقق و عملیاتی شدن معرفی دانشگاه پیام نور باید اعضای هیئت علمی  و کارکنان دانشگاه پیام نور تلاش وافری کنند تا دانشگاه پیام نور به عنوان ابر دانشگاه جهان اسلام در حوزه های مختلف همانطور که حق آن است بدرخشد.

گفتنی است دکتر حسینی مشاور رئیس دانشگاه پیام نور طی حکمی از سوی ریاست دانشگاه دکتر فراهانی به عنوان دبیر همایش 25 سال فعالیت دانشگاه پیام نور معرفی شد.

منبع: پورتال دانشگاه پیام نور

دیدار با روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان مرکزی

حجت الاسلام دکتر حسینی مشاور محترم رییس دانشگاه پیام نور با روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان مرکزی دیدار کرد.
مشاور محترم رییس دانشگاه پیام نور در دیدار با روسای دانشگاه های پیام نور استان مرکزی بر تلاش هرچه بیشتر برای پیشرفت در حوزه کیفی سازی در تمام زمینه ها تاکید کرد .
حجت الاسلام دکتر حسینی: کیفی سازی را دارای حوزه های مختلف دانست و از کیفی سازی در حوزه نیروی انسانی به عنوان یکی از سیاست های دانشگاه پیام نور خبر داد و افزود: دانشگاه پیام نور با داشتن بیش از 11000 نفر نیروی انسانی در حوزه اداری و 3870 عضو علمی می بایست گام های بلندی را در راستای ارتقاء و بالندگی پرسنل و رتبه علمی و جایگاه اعضای هیات علمی خود بردارد.
مشاور محترم رییس دانشگاه پیام نور برجذب و شناسایی نیرو های علمی متناسب با نیاز دانشگاه مبتنی بر اصل شایسته سالاری تاکید و بر تلاش بیشتر برای راه اندازی رشته های تحصیلی جدید در سطح کارشناسی ارشد و دکتری را خواستار شد.
در ادامه این جلسه روسای مراکز و واحدها نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه های مختلف مطرح کردند.

 

منبع: پورتال دانشگاه پیام نور

برگزاری مراسم بزرگداشت هفته معلم در پیام نور استان مرکزی

مراسم بزرگداشت هفته معلم با حضور دکتر حسینی مشاور محترم رئیس دانشگاه پیام نور، آیت الله دری نجف آبادی، اعضاء هیات علمی، اساتید و دانشجویان در دانشگاه پیام نور استان مرکزی برگزار شد.
دکتر هادی غفاری- رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی- ضمن خیر مقدم به نماینده محترم ولی فقیه در استان، مشاور محترم رئیس دانشگاه پیام نور، اساتید و اعضای هیئت علمی، روسای محترم مراکز و واحدها و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان مرکزی و گرامیداشت شهادت استاد مرتضی مطهری گفت: مایه بسی افتخار است شغلی که برگزیده ایم در زمره شغل انبیاء و ائمه طاهرین است و شغل خداوند متعال هم همین است و بر اساس آیات قرآن کریم، معلم اول ذات اقدس احدیت است و بعد از خداوند، انبیاء معلم بشریت هستند.
در ادامه آیت ا.. دری نجف آبادی –نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک- ضمن بزرگداشت هفته معلم گفت: همسویی با دانشجویان و اساتید دانشگاه نظام را در مقابل تهدیدات و هجمه های دشمنان بیمه کرد.
وی همچنین بر ضرورت تبیین اندیشه ها و الگوپذیری از سیره و روش عملی آن استاد فرزانه در فضای دانشگاه و جامعه تاکید کرد.
امام جمعه اراک گفت: استادان دانشگاه با اهتمام جدی در تحقیق و پژوهش و توانمندی دانشجویان، قدرت تجزیه و تحلیل آنان را برای امور کاربردی تر و ایجاد فضای بانشاط تر فراهم آورند.
سپس حجت الاسلام دکتر حسینی –مشاور محترم رئیس دانشگاه پیام نور- ضمن تبریک ایام بزرگداشت هفته معلم گفت: پاسداشت مقام عالم، ارج نهادن به مقام علم و آموزش است.
دکتر حسینی افزود: شهید مطهری این عارف کم نظیر بعد از تلاشهای آموزشی زیاد یک شور، هیجان و نشاط در وجود جوانان ایجاد کرد.
وی با اشاره به 12 اردیبهشت روز بزرگداشت معلم گفت: روز معلم ( پنجم اکتبر مصادف با 13 مهر ماه) از طرف سازمان یونسکو یک روز جهانی است و در تمام ملتها این مناسبت وجود دارد اما برای ما این روز یک ویژگی خاصی دارد و یاد بود از معلمی است که برای تعلیم به شهادت رسید.  

منبع: پورتال دانشگاه پیام نور

آیت الله مکارم شیرازی: دانشگاه ها باید به سطوح عالی از اخلاق اسلامی دست یابند

176-1حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه پیام نور با وی پیرامون نقش مهم دانشگاه ها در توسعه علم و دانش گفت:دانشگاه ها نقش مهمی در اداره کشور دارند چرا که دانشگاه زمینه ساز توسعه علم و دانش است.

 

 

 

جلسه هم اندیشی روسای دانشگاه پیام نور از ابتدا تاکنون در آستانه سال 1393

175-1در آستانه سال جدید بنا به دعوت رئیس دانشگاه پیام نور، جلسه دیدار هم اندیشی کلیه روسای دانشگاه پیام نور از بدو تاسیس تاکنون دیشب ساعت 19 الی 23 در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

 

 

 

تقدیر از صدا و سیمای استان قم

سید محمدرضا حسینی دبیر کنگره بزرگداشت محدث قمی با ارسال نامه ای از شبکه استانی به جهت پوشش اخبار مربوط به برپایی این مراسم تقدیر کرد. در بخشی از این نامه خطاب به محمدی نیا مدیرکل مرکز قم آمده است : بی تردید پاسداشت مقام عالمان و اندیشمندان ، پاسداشت و تکریم از مقام و ساحت انبیاء است و نشر آثار گرانسنگ آنان که آبشخور قرآن و سنت معصومین (ع) می باشد ، اشاعه و ترویج اندیشه های اهل بیت (ع) به شمار می آید. از این رو برگزاری کنگره بزرگداشت محدث شهیر و مورخ کبیر حاج شیخ عباس قمی (ره) ، تلاش مبارکی بود که حضرتعالی و همکارانتان در اطلاع رسانی و انتقال آن از طریق رسانه ملی سهم بزرگی داشتید . جا دارد از زحمات و تلاشهای بی شائبه و مخلصانه شما و سایر همکاران محترمتان در هر چه با شکوه تر برگزار شدن این کنگره ، تقدیر و تشکر نمایم و از خداوند متعال توفیق روزافزون برایتان آرزومندم.

 

منبع: صدا و سیمای مرکز قم

کتاب ها و تالیفات

پیوندها