برگزاری همایش بین المللی ۲۵ سال فعالیت دانشگاه پیام نور در دی‌ماه

حجت الاسلام سیدمحمدرضا حسینی مشاور رئیس دانشگاه پیام نور و دبیر اجرایی همایش بین المللی ۲۵ سالگی این دانشگاه در نشست خبری که در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد،  اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در آذرماه سال ۶۷ تأسیس شد و در سال تحصیلی ۶۷-۶۸ با ۲۴ مرکز فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و امروز بعد از گذشت ۲۵ سال بالندگی و رشد با ۵۰۰ واحد و مرکز در داخل و ۸۵۰ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف و متنوع فعالیت خود را ادامه می‌دهد.
وی با اشاره به توانمندی‌های دانشگاه پیام نور گفت: امروز دانشگاه پیام نور به عنوان ابردانشگاه و بزرگترین دانشگاه در نظام جمهوری اسلامی ایران و با شعار آموزش برای همه، همه جا و همه وقت تلاش می‌کند تا به فعالیت‌های خود ادامه دهد .
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه در جهان اسلام مطرح است، افزود: دبیرخانه دانشگاه‌های جهان اسلام در دانشگاه پیام نور مستقر است.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی ۲۵ سالگی دانشگاه پیام نور در خصوص اهداف این همایش گفت: این همایش با هدف معرفی توانمندی‌های دانشگاه و پاسداشت زحمات و تلاش‌های هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه برگزار خواهد شد.
وی در خصوص زمان برگزاری همایش یادآور شد: این همایش، ۱۷ دی ماه ۹۳ در سالن همایش‌های دانشگاه مرکزی پیام نور در تهران برگزار خواهد شد.
مشاور رئیس دانشگاه ادامه داد: این همایش با حضور شخصیت‌های مهم کشوری، برخی وزرای دولت و مسئولانی از وزارتخانه‌های آموزش عالی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، صنعت، معدن و تجارت و روئسای دانشگاه‌ها و همچنین مهمانان خارجی از افغانستان، پاکستان، هند، ترکیه، مالزی، چین، ژاپن، و هنگ کنگ برگزار می‌شود.
حجت الاسلام حسینی گفت: معرفی ۲۵ قاری قرآن کریم، ۲۵ پژوهشگر برتر، ۲۵ دانشجوی مخترع، ۲۵ کتاب برتر، تقدیر از نویسندگان برتر، ۲۵ خیر دانشگاهی و ۲۵ کارمند نمونه دانشگاه  و رونمایی از قرآن دانشجویی از دیگر برنامه‌های این همایش است، همچنین از تمبر ویژه ۲۵ سال تلاش وبالندگی دانشگاه پیام نور نیز در این همایش رونمایی خواهد شد.
مشاور رئیس گفت: در حاشیه همایش بین المللی دانشگاه پیام نور نمایشگاه بزرگی از توانمندی‌های دانشگاه پیام نور نیز برپا می شود. حجت الاسلام حسینی در پایان گفت: در روز همایش بین المللی، واحدهای استانی پیام نور با برنامه‌هایی از جمله شرکت رؤسای استانی در نماز جمعه به صورت گروهی به همراه دانشجویان و اعضای هیئت علمی و سخنرانی رؤسا پیش از خطبه‌های نماز جمعه را خواهند داشت.

منبع: پورتال دانشگاه پیام نور

برگزاری دومین دوره جامع آموزش آینده پژوهی در قم

موسسه آموزش عالی طلوع مهر با همکاری مرکز آینده پژوهی علوم و فن آوری دفاعی، دوره جامع آموزش آینده پژوهی را با رویکرد قابلیت سازی برای نهادینه سازی و اجرای آینده پژوهی در سازمان‌ها برگزار خواهد کرد.

تصویب طرح ها و برنامه های همایش بین المللی بیست و پنج سال تلاش و بالندگی

دکتر حسینی مشاور رئیس دانشگاه پیام نور از تصویب طرح ها و برنامه های همایش بین المللی بیست و پنج سال تلاش و بالندگی دانشگاه پیام نور خبر داد.
وی افزود: ششمین جلسه شورای سیاستگذاری همایش «بیست و پنج سال تلاش و بالندگی دانشگاه پیام نور با حضور دبیران کمیته ها و کارگروه ها در سالن حوزه ریاست دانشگاه تشکیل شد.
دبیر همایش بین المللی بیست و پنج سال تلاش و بالندگی دانشگاه پیام نور افزود: در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دبیرخانه همایش ، طرح ها و برنامه های همایش به تصویب اعضا رسید و سه طرح نیز از سوی کمیته اجرایی ارائه و مورد تایید شورا قرار گرفت.
مشاور رئیس دانشگاه و دبیر همایش همچنین گفت: در همین جلسه کمیته های مجری طرح ها و برنامه ها مشخص شدند و مقرر شد پس از برآورد بودجه ، طرح ها به دبیرخانه همایش برای اقدامات بعدی ارسال شود. آن دسته از طرح هایی که به استانها مربوط می شود به آنها ابلاغ خواهد شد و برخی دیگر که در سطح ملی است در تهران عملیاتی می شود.
دکتر حسینی در مورد طرح های بین المللی نیز اظهار داشت: این طرح ها در مراکز و نمایندگی های دانشگاه پیام نور در خارج از کشور اجرایی خواهد شد.

منبع: پورتال دانشگاه پیام نور

اتحاد و همدلی میان گروه های خط امام و رهبری دوچندان شده است

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری هر ساله با برگزاری جلساتی در ایام الله دهه فجر می كوشد تا با زنده نگهداشتن این ایام در انتقال موضوعات و رشادت ها انقلابیون به نسل جوان گامی را برداشته باشد.

تولید علم و نوآوری از مهم‌ترین دستاوردهای جهاددانشگاهی

عضو هئیت رییسه دانشگاه پیام نور، با تاکید براینکه استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد، گفت: تولید علم و نوآوری از مهم‌ترین دستاوردهای جهاددانشگاهی است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمحمدرضا حسینی روز پنجشنبه (16 مرداد) همزمان با سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با حضور در جهاددانشگاهی واحد قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، افزود: در پی فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی، جهاد دانشگاهی در 16 مرداد به‌منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی، به‌عنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی تأسیس شد.
وی، اضافه کرد: تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی و برنامه‌ریزی فرهنگی تربیتی و ایجاد آمادگی فکری و مکتبی در قشر جوان به‌ منظور مقابله با غرب‌زدگی و انحرافات در چارچوب سیاست‌های فرهنگی کشور از مهمترین دستاوردهای این نهاد است.
مشاور رئیس دانشگاه پیام نور گفت: جهاددانشگاهی باید همه تجربه و توان خود را در راستای تحقق شعار امسال و عمل به رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب به‌کار گیرد.
حجت الاسلام حسینی دستور حضرت امام(ره) مبنی بر انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها را یادآور شد و افزود: این مهم به عنوان یکی از ضرورت‌های نظام به برکت همت جهادگران عرصه جهاددانشگاهی به بهترین شکل ممکن محقق شده است.
وی به پیشرفت‌های چشمگیر جهاد در بحث سلول‌های بنیادی اشاره و دستاوردهای این نهاد در زمینه پتروشیمی و شیمیایی، حوزه پزشکی و داروئی، فناوری و اطلاعات و علوم‌انسانی را بی‌نظیر دانست .
عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور، جهاددانشگاهی را از نهادهای نقش‌آفرین در انقلابی کردن و حفظ و گسترش ارزش‌ها در دانشگاه‌ها معرفی کرد و گفت: ورود ارزش‌های انقلابی به دانشگاه‌ها و جلوگیری از واردشدن ضربات و خسارت‌های علمی فراوان و جبران‌ناپذیر به دانشگاه‌ها، مرهون تلاش‌ها و جهادگری‌های این مجموعه انقلابی است.
حجت الاسلام حسینی گفت: بعد از شکل‌گیری انقلاب تنها مرجع‌ فرهنگی در دانشگاه‌ها جهاد دانشگاهی بود به طوری که صد در صد فعالیت‎های دانشگاهی بعد از انقلاب توسط این نهاد انقلابی صورت می‌گرفت.
وی ابراز امیدواری کرد تا با حمایت بیشتر از مسوولان مجموعه جهاد دانشگاهی قم در مسیر تجاری‌سازی طرح‌های خود به موفقیت بیشتری برسد و با حرکت جهادی زمینه رسیدن به مرز خودکفایی در بسیاری از حوزه‌های علمی کشور را فراهم کند.
عضو هئیت رییسه دانشگاه پیام نور، گفت: به جز مباحث علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی فعالیت‌های قابل تقدیری نیز در موضوعات مختلف فرهنگی داشته و با ارائه و اجرای طرح‌های مناسب فرهنگی زمینه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را فراهم کرده است .

منبع: خبرگزاری ایسنا

نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت

این نمایشگاه فرصتی ارزشمند برای ایران اسلامی است تا در زمانی که جهان خسته از کاپیتالیسم، تشنه‏ی افکار نو و ناب است، بتواند راهی بدیع و تازه را به آن ها معرفی کند؛ و چه ابزاری کاراتر و مناسب‏تر از کتاب؟

مرحوم نیکان معلمی دلسوز و سیاستمداری درس آموز بود

مرحوم نیکان در مسوولیت خود در فرمانداری قم که پستی کاملا سیاسی هم بود اجازه هیچگونه بداخلاقی، تهمت، دروغگویی و غیبت را به خود و اطرافیان نمی داد و برای آنان معلمی دلسوز و درس آموز بود.

کنگره بزرگداشت شیخ عباس قمی برگزار می شود

کنگره بزرگداشت شیخ عباس قمی با حضور رئیس مجلس، وزیر ارتباطات و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه، صبح روز پنج‌شنبه 11 آذر ماه در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار می‌شود.

کتاب ها و تالیفات

پیوندها