برگزاری دومین دوره جامع آموزش آینده پژوهی در قم

موسسه آموزش عالی طلوع مهر با همکاری مرکز آینده پژوهی علوم و فن آوری دفاعی، دوره جامع آموزش آینده پژوهی را با رویکرد قابلیت سازی برای نهادینه سازی و اجرای آینده پژوهی در سازمان‌ها برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی موسسه آموزش عالی طلوع مهر، حجت الاسلام سید محمد رضا حسینی اظهار کرد: موسسه آموزش عالی طلوع مهر با همکاری مرکز آینده پژوهی علوم و فن آوری دفاعی، دوره جامع آموزش آینده پژوهی را با رویکرد قابلیت سازی برای نهادینه سازی و اجرای آینده پژوهی در سازمان‌ها برگزار خواهد کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: این دوره برای نخستین بار در تابستان اخیر در موسسه آموزش عالی طلوع مهر برگزار شده و با استقبال گسترده اساتید، طلاب، دانشجویان و علاقمندان به این رشته روبه رو شد.

عضو هیئت موسس موسسه طلوع مهر گفت: در حال حاضر این رشته تنها در دانشگاه تهران در مقطع دکتری و در دانشگاه امیرکبیر در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و امیدواریم این دوره فشرده بتواند پاسخگوی بخشی از نیازهای علاقمندان به این رشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از آینده پژوهان اعتقاد دارند که بهترین روش پیش بینی آینده، ساختن آن است تصریح کرد: مقصود از آینده پژوهی علم و دانشی است که تلاش می‌کند آینده را در قالب برخی گزاره‌ها پیش بینی کند و بعد بر اساس علائم روشنی آنها را بشناسد.

حسینی ادامه داد: آشنایی با آینده پژوهی، معرفی دستاوردها و پیامدهای آینده پژوهی، ایجاد قابلیت برای اجرای فعالیت‌های آینده پژوهانه و مورد کاوی از جمله اهداف این دوره خواهد بود.

وی با بیان اینکه به فارغ التحصیلان گواهینامه رسمی آینده پژوهی سطح یک و سطح دو از سوی موسسه طلوع مهر و مرکز آینده پژوهی علوم و فن آوری دفاعی اعطا خواهد شد، گفت: این دوره در چهار سطح برگزار خواهد شد و موسسه آموزش عالی طلوع مهر مصمم است در آینده‌ای نزدیک با برگزاری دیگر سطوح دوره جامع آموزش آینده پژوهی، گامی موثر برای نگاه به آینده‌ای روشن بردارد.

گفتنی است زمان برگزاری دوره جامع آموزش آینده پژوهی سطح یک  27 بهمن ماه از ساعت هشت تا 16 به مدت هشت ساعت و سطح دو، سوم و چهارم اسفندماه سال جاری از ساعت هشت تا 16 و به مدت 16 ساعت برنامه ریزی شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

کتاب ها و تالیفات