تعویض مدیران و رؤسای غیر پیام‌نوری دانشگاه پیام نور در آینده نزدیک

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سید محمدرضا حسینی ظهر امروز در مراسم معارفه سرپرست جدید پیام نور کردستان در سنندج اظهار کرد: بر اساس سیاست‌ها و رویکردهای جدید مدیریتی در پیام نور هیچ کسی خارج از بدنه پیام‌نور حق تصدی‌های مدیریتی در این دانشگاه را ندارد.
وی افزود: 25 سال از تأسیس این مرکز آموزش عالی در کشور می‌گذرد و هم‌اکنون در بدنه پیام نور وزیر، استاندار، فرماندار و مهمتر از همه رئیس دانشگاه پیام نور را داریم.
حجت‌الاسلام حسینی اظهار داشت: هم‌اکنون دانشگاه پیام نور با جمعیت گسترده دانشجویان و چندین هزار عضو هیئت علمی خویش به عنوان ابر دانشگاه جهان اسلام مطرح است.
وی افزود: با توجه به این ویژگی‌ها دیگر دلیلی وجود ندارد که خارج از بدنه پیام نور افرادی برای تصدی مسئولیت‌ها انتخاب شوند لذا در آینده نزدیک همه غیرپیام‌نوری‌ها نیز باید از بدنه پیام نور خداحافظی کنند.
مشاور عالی دانشگاه پیام نور کشور از فعالیت 4 هزار عضو هیئت علمی در مراکز و واحدهای تابعه این دانشگاه خبر داد و گفت: ارتقای سطح علمی اساتید و دانشجویان از اولویت‌های این دانشگاه است و دیگر شایسته نیست که عضو هیئت علمی دارای جایگاه مربی باشد.
حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: روند ارتقای علمی اعضای هیئت علمی و اساتید پیام نور را با جدیت دنبال می‌کنیم و تنها افرادی که دارای مدرک دکترا باشند می‌توانند به عنوان اعضای هیئت علمی این دانشگاه درآیند و دیگر افراد با مدرک کارشناسی ارشد جذب نمی‌شوند.
وی افزود: یکی از بزرگترین افتخارات جهان اسلام علم و دانش مسلمانان بوده و خوشبختانه ایران اسلامی نیز در این عرصه جزو پیشروترین کشورهای اسلامی است.
حجت‌الاسلام حسینی در ادامه سخنان خود نیز به جایگاه استان کردستان در روند توسعه علمی و پژوهشی کشور اشاره کرد و گفت: نخبگان و صاحب‌نظران بسیاری در این خطه از میهن اسلامی زندگی می‌کنند و باید از توانمندی‌های آنان به نحو احسن بهره گرفته شود.
وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه پیام نور استان کردستان با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های علمی استان زمینه توسعه هرچه بیشتر زیرساخت‌ها در این استان را فراهم کند.
مشاور عالی رئیس دانشگاه پیام نور کشور تصریح کرد: کردستانی‌ها مردمانی متدین، مهمان‌نواز و انقلابی بوده و شایسته والاترین خدمات هستند و انتظار می‌رود حداقل 3 کرسی نظریه‌پردازی در این دانشگاه فعال شود و رتبه علمی اساتید و اعضای هیئت علمی پیام نور کردستان با تلاش مضاعف اعضای علمی ارتقا یابد.

منبع: خبرگزاری فارس

سخنرانی در نشست فعالان سیاسی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدرضا حسینی در نشست فعالان سیاسی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با حضور دکتر دانش جعفری

 

علم و دانش به زمان و مکان تقدس می دهد

حجت الاسلام حسینی مشاور عالی رییس دانشگاه پیام نور کشور، در مراسم تکریم رییس سابق و معارفه ریاست جدید دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: علم و دانش به زمان و مکان تقدس می دهد و انسان را هم مقدس می کند. ما می خواهیم در دانشگاه ها یک فضای کاملا علمی والهی داشته باشیم که صداقت و صمیمیت و علم و دانش در آنجا با محوریت اخلاق در وجود دانشجویان قرار داده شود. این توقع ما از مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور است. باید تلاش کنیم و کمر همت را ببندیم که چنین محیطی را تقویت کنند.

حجت الاسلام حسینی افزود: تمام تلاش های هیات رئیسه دانشگاه پیام نور به دنبال پویایی و بالندگی دانشگاه با نگاه معرفت دینی است و هرجا احساس کنیم در نوع کار ما فشار به دانشجو و فشار به هیات علمی و کارمندان است سعی می کنیم تعدیل کنیم.

مشاور عالی رییس دانشگاه پیام نور کشور اظهارداشت: الان بنا بر این شده است که ساختار پیام نور یک با دیگر بازخوانی و تجدید نظر شود.بسیاری از اساتید شأنیت رشد رتبه استادیاری به دانشیاری را در طول سال های گذشته داشتند اما باز منقبض عمل می شد.

وی در ادامه افزود: ما به دنبال این هستیم که از این به بعد به هیچ وجه هیات علمی ارشد نگیریم چون به اندازه کافی در کشور افرادی وجود دارند که دارای مدرک دکتری هستند و باید فضا برای این افراد باز شود. برای دوستانی که هم اکنون در مقطع کارشناسی ارشد هستند ما کمک می کنیم که با بورسیه وارد مرحله ی دکتری شوند.

مشاور عالی رییس دانشگاه پیام نور کشور با انتقاد ار وضعیت علمی دانشگاه پیام نور گفت: چرا ما در دانشگاه پیام نور کشور یک کرسی علمی نداریم؟ بعضی از دوستان هیات علمی دانشگاه پیام نور مقالات isi و علمی پژوهشی خود را به یک دانشگاه دیگر می دهند چون مورد حمایت قرار نمی گیرند. باید فضای پژوهشی را در دانشگاه باز کنیم و در راستای رشد علمی خود حرکت کنیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه نیوز

سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم

وهابیون به شدت برای مقابله به شیعیان و انحراف و تحریك افكار عمومی بر ضد پیروان مكتب اهل بیت (ع) هزینه می كنند؛ غافل از اینكه با پول نمی توان قلب انسانها را خرید.

 

رویکرد دانشگاه پیام نور از سال آینده توجه ویژه به مناطق مرزی و مناطق محروم است

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه چهارمحال وبختیاری:

حجت الاسلام حسینی در مراسم تودیع ومعارفه رئیس داشگاه پیام نور استان، کسب علم و دانش را مهم ترین نیاز انسان برشمرد و تصریح کرد: سعادت بشری در گروی کسب علم و دانش است و به طور قطع توسعه، مگر در سایه علم ودانش مفهوم نمی گیرد.

وی با اشاره به تاکید پیامبر اسلام بر کسب علم و دانش، اظهار کرد: علم و دانش از جایگاه ویژه ای برخوردار است برهمین اساس باید قداست علمای فرهنگی، اندیشمندان و پژوهشگران نظام اسلامی همواره حفظ شود.

حسینی رویش و ریزش در عالم را امری طبیعی دانست و افزود: انسان باید برای رشد و شکوفایی هر چه بیشتر، این تغییرات را بپذیرد؛ چراکه برای پویایی بخشیدن به امور کشور این عزل ونصب ها باید همچنان متداول باشد.

وی به پیشرفت علم و دانش جهان اسلام اشاره و تصریح کرد: در زمان پیامبر(ص) تنها 17 نفر در مکه و شش نفر در مدینه سواد خواندن داشتند این درحالی است که اکنون نه تنها جهان اسلام بلکه کل دنیا باسواد هستند.

مشاور رییس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور استان رتبه پنجم را در بین دانشگاه های پیام نور کشور دارد، خاطر نشان کرد: پیشی گرفتن پیام نور چهارمحال و بختیاری از بسیاری از استان های برخوردار کشور افتخاری برای این استان است.

همچنین اظهار کرد: این دانشگاه توانسته است اعتبارات قابل توجه ای نسبت به سایر دانشگاه های کشور جذب کند که این قابل تقدیر است.

وی سطح آموزش علمی این دانشگاه را مطلوب ارزیابی کرد وافزود: اساتید و مسئولان این دانشگاه بیشتر دارای مدرک دکتری هستند که این مقدمه ای برای پیشرفت و ارتقای علمی این دانشگاه است.

حسینی با تاکید برلزوم استفاده از نیروهای داخل سازمانی تصریح کرد: در سال 68 کارمندان مشغول در این دانشگاه از بیرون مجموعه بودند اما هم اکنون کلیه اساتید ومسئولان این موسسه از نیروهای داخلی آن هستند.

به گزارش ایسنا، در این آیین از خدمات حجت الاسلام محمود شیخ الاسلامی تقدیر و حسینعلی قجری به عنوان سرپرست جدید دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری منصوب شد.

همچنینی به گزارش دانشگاه  نیوز:

مشاور رییس دانشگاه پیام نور کشور گفت: واحدهای این دانشگاه در مناطق مرزی کشور تقویت و فعال می شود.

حسینی مشاور رییس دانشگاه گفت: رویکرد دانشگاه پیام نور از سال آینده توجه ویژه به مناطق مرزی و مناطق محروم است تا دانشجویان در فرهنگ بومی خود به فراگیری دانش بپردازد.

وی افزود: برخی از رشته های دانشگاهی در دانشگاه پیام نور در کشور متقاصی محدودی دارد که از سال تحصیلی جدید پذیرش دانشجو در این گونه رشته ها براساس نیازسنجی انجام می شود.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: رویکرد پذیرش دانشجو در مقطع دکترا در سال آینده در رشته های علوم پایه رشد خواهد داشت.

مشاور رییس دانشگاه پیام نور کشور تصریح کرد: هم اکنون حدود یک میلیون و 50 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در 500 واحد دانشگاهی مشغول تحصیل هستند.

 منابع:

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)

دانشگاه نیوز

همایش « کتاب ایران و موج بیداری اسلامی »

وقتی مسلمانان به نوآوری های بلاد اسلامی توسط دانشمندان مسلمانش مراجعه می‏ کنند به عقبه فکری و علمی که توسط پیامبر اسلام (ص) پی‏ریزی شد باور پیدا می‏ کنند.

 

رعایت اخلاق نگارشی لازمه ماندگاری یک کتاب است

مسلماً علاوه بر محتوا، شیوه نگارش یک کتاب نیز بسیار مهم است و نسل کنونی ما هر کتابی را مطالعه نمی کند بنابراین در نوشتن یک کتاب باید سعی شود تا خوانندگان جذب مطالب شوند.

کتاب ها و تالیفات

پیوندها