سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم

وهابیون به شدت برای مقابله به شیعیان و انحراف و تحریك افكار عمومی بر ضد پیروان مكتب اهل بیت (ع) هزینه می كنند؛ غافل از اینكه با پول نمی توان قلب انسانها را خرید.

 

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام دکتر سید محمد رضا حسینی» خاطرنشان كرد: وهابیون به شدت برای مقابله به شیعیان و انحراف و تحریك افكار عمومی بر ضد پیروان مكتب اهل بیت (ع) هزینه می كنند؛ غافل از اینكه با پول نمی توان قلب انسانها را خرید.

 

وی که به مناسبت بیست و یکمین سالگرد تأسیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) پیش از خطبه های نمازجمعه قم و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) سخن می گفت ادامه داد: با فروپاشی كمونیسم و سوسیالیسم، خلأهایی در جهان احساس شد و بسیاری از مردم دنبال كشف اندیشه های ناب و درك حقیقت بودند. بر همین اساس رهبر معظم انقلاب دستور به تاسیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) دادند.

سرپرست معاونت امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) آشنایی آزاداندیشان و مردم جهان با مكتب و فرهنگ اهل بیت(ع)، حمایت از شیعیان جهان، برگزاری همایش ها و نشست های علمی و دینی، ترجمه آثار فقها، اندیشمندان وبزرگان به 40 زبان خارجی، تأسیس مسجد و حسینیه ها و ارسال بسته های فرهنگی به كشورهای مختلف را از جمله اقدامات مجمع جهانی اهل بیت(ع) ذكر كرد.

وی خاطرنشان كرد: از مجموعه یك و نیم میلیارد مسلمان در جهان، حدود 300 میلیون نفر را شیعیان تشكیل می دهند.

شایان ذکر است مجمع جهانی اهل بیت(ع) روز دهم دی 1369 (31 دسامبر 1990) به همت نخبگان پیرو اهل بیت(ع) از سراسر جهان و با فرمان مرجعیت عالیه جهان تشیع و ولی امر مسلمین تأسیس شد و اینک در آغاز سومین دهه فعالیت پربرکت خود است.

احیاء و گسترش فرهنگ و معارف اسلام ناب محمدی و حراست از حریم قرآن و سنت پیامبر اكرم(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، ایجاد و تقویت وحدت در بین اتمامی ابناء امت اسلام، بویژه میان پیروان اهل‌بیت(ع)، حمایت از موجودیت مسلمانان جهان و حقوق پیروان اهل‌بیت(ع)، توسعه زیرساخت‌های مادی و معنوی پیروان اهل‌بیت(ع) در جهان و كمك به رشد و اصلاح وضعیت فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیروان اهل‌بیت(ع) ‌در سراسر جهان، بخشی از اهداف این نهاد است.

 

منبع: خبرگزاری اهل بیت‏(ع)

کتاب ها و تالیفات