تجلیل از فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدرضا حسینی امروز(18 اسفند) در آئین تقدیر از فعالان کانون های فرهنگی مساجد استان در تئاتر شهر سمنان با اعلام این مطلب گفت: مساجد به عنوان مرکز مهم فعالیت های فرهنگی و هنری معرفی شوند.

 وی بر ورود امور فرهنگی به مساجد که باعث ماندگاری آن فعالیت می شود، تاکید داشت و افزود: دستگاه و نهادها به ویژه در حوزه فرهنگی، می توانند در این بخش فعالیت بیشتری داشته باشند و نقش آفرین باشند.

حسینی با انتقاد و گلایه از مساجدی که تنها برای نماز باز و بسته می شوند، اظهار تاسف کرد وادامه داد: که درب برخی مساجد فقط هنگام نماز گشوده و سپس تعطیل می شوند و این نوعی آفت است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت، با بیان این که مسجد در زمان پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله وسلم) محل بسیاری از امور سیاسی ،اجتماعی، نظامی و اقتصادی بود، اضافه کرد : امروز نیز مسجد باید مامن بسیاری از اموری مهم مسلمین باشد.

وی با بیان اینکه نعمت مسجد به پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله وسلم) اختصاص دارد خاطرنشان کرد: مسجد یکی از نعمت هایی است که خداوند تنها به پیامبر اسلام عطا کرده و سایر انبیاء این ویژگی را ندارند.

حسینی خروجی و دستاوردهای مسجد را مهمتر از بناکردن و ساخت مسجد دانست و افزود: ساخت مسجد هرچند کوچک مهم است اما خروجی و تاثیرگذاری آن به مراتب مهم تر است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت، برنامه راهبردی و کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نشر و ترویج معارف قرآنی و فرهنگ اهل بیت(علیه السلام) در تمام برنامه ها عنوان و خاطرنشان کرد : این سیاست باید در تمام بخش های برنامه های فرهنگی نهادینه شود.

وی با اشاره به اهمیت مسجد در قرآن کریم و تکرار واژه مسجد به تعداد 28 بار در کلام الهی، افزود: قرآن کریم علاوه بر تقدس قائل شدن برای زمان، برای مکان نیز تقدس قائل است و مسجد محل اقامه نماز به عنوان زیباترین و شیرین ترین عبادت قرار گرفته است.

در این همایش از 32 نفر مدیر کانون، کتابدار، فعال فرهنگی، رابط خواهران، امام جماعت و هفت نفر از خانواده شهدا اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان تجلیل و قدردانی شد.

قرائت قرآن، پخش سرود، ارائه گزارش عملکرد، پخش کلیپ، اجرای سرود، تقدیر از فعالان از برنامه های این همایش بود.

منبع : خبرگزاری شبستان

faalane masajed semnan (2)faalane masajed semnan (3)faalane masajed semnan

کتاب ها و تالیفات